DESFĂȘURAREA CAMPIONATULUI NAȚIONAL DE PESCUIT SPORTIV – PROBA PESCUIT LA CRAP

A.   Distribuția pe standuri

1. Ignat Gabriel (Mailat Doru) – Ghiușan Gheorghe

2.  Pancu Mircea – Stanca Adrian

3.  Guguianu Bogdan – Rieber Valentin

4. Podaru Sandu – Burlan Laurențiu

5. Cardas Bogdan – Gabriel Costel

6. Anghel Alexandru – Crișan Daniel

7.  Jugaru Cristian – Șerban Cătălin

8. Oprișan Adrian – Ciontuc Gabriel

9. Angheloiu Radu – Kalotka Adrian

10. Blaga Mihai – Dreghici Dan

11. Fogoroș Ionuț – Badea Antonio

12. Buhac Constantin – Zoicaș Lucian

13. Cristea Mihai – Topor Ionuț

B. Clasament Final

1. Ghiusan  Gheorghe – Ignat Gabriel (Mailat Doru) – CS Cetate Alba Iulia – 13,78 kg

2 Pancu Mircea – Stanca Adrian (CS Free Carp Deva)  – 5,79 kg

3. Cristea  Mihai – Topor Ionuț ( CS Mânjești) – 5,55 kg

4, Guguianu Bogdan Rieber Valentin (CS Carping Club) – 5,29 kg

5. Cardas Bogdan – Gabriel Costel (CS Mânjești)- 1,83 kg

 

 

 

Programul Campionatului Național de Crap – Sărulești 16-19 iulie 2015

Joi

– 08:30 adunarea participantilor si verificarea legitimatiilor (pe terenul de tenis de la hotel)

– 9:00 tragerea la sorti – la prima extragere se determina numarul de ordine

– a doua extragere este cea a standului de pescuit

– 9:30 deplasarea pe standuri

– 10:00 se intra in standuri si se incepe pregatirea echipamentului – nu se nadeste sau sondeaza

– 12:00 se incepe pescuitul

Duminica

– 11:45 se anunta ultimele 15 min

– 12:00 se incheie pescuitul. Daca o echipa este in drill in momentul in care se da semnalul de incheiere a competitiei este obligata sa anunte arbitrii si mai are la dispozitie 15 min pentru a scoate pestele.

– 14:00 festivitatea de premiere si masa festiva (pe terenul de tenis de la hotel)

Organizator oficial – Sorin Rudeanu

CAMPIONATUL NAȚIONAL DE PESCUIT SPORTIV – PROBA PESCUIT SPORTIV LA CRAP – prima ediție oficială a României

Locația: Lacul Sărulești, jud. Călărași

Data de desfășurare: 16-19 iulie 2015.

Observator federal: Sorin Rudeanu

Arbitru șef: Dragomir Stelu

Echipa de arbitraj:

DIACONITA PETRU GHIOCEL

ASTEFANOAEI MIHAIL SILVIU

CIOTLOŞ  EMANOIL

BARDAŞ ION

BURLACU CORNEL

Echipe participante:

1. Manolache Costel Gabriel – Cardoș Bogdan – Topor Ionuș  (C.S. Mânjești)

2. Cristea Mihai – Ciuntuc Gabriel – Oprișanu Adrian Nicu (C.S. Mânjești)

3. Podaru Sanu – Burlacu Laurențiu Nicolae (C.S. Mânjești)

4. Ghiușan Gheorghe – Ignat Gabriel  (C.S. Cetate Alba Iulia)

5. Blaga Mihai – Dreghici Gheorghe (C.S. Cetate Alba Iulia)

6. Bogdan Guguianu – Valentin Riebe (C.S. Carping Club)
7. Ionut Fogoros – Antonio Badea (C.S. Carping Club)
8. Cristian Jugaru – Catalin Serban (C.S. Carping Club)
9. Mircea Epure Fusu – partener ? (C.S. Carping Club)
10.  Coletca Adrian – Radu Angheloiu (C.S. Gilort)
11. Pancu Mircea – Mailat Ovidiu (C.S. Free Carp Deva)
12. Alexandru Anghel – Daniel Crisan (CS Free  Carp Deva)
13. Buhac Constantin – Zoicaș Paul – Zoicaș Radu (CS Carp Zone)